BOYS CROSS COUNTRY

ALL-NORTHERN ATHLETIC CONFERENCE

MVP - Nick Lyndaker (Canton), Max Finley (Canton), Skye Crocker (Potsdam), Owen Haas (Norwood-Norfolk), Dylan Perry (Franklin Academy), Tye Royal (Franklin Academy), Dominic Fiacco (Norwood-Norfolk), Finnegan Dean (Potsdam), Sean Shannon (Canton), Watson Chodat (Franklin Academy), Anthony Fiacco (Norwood-Norfolk), Michael Richards (Norwood-Norfolk), Cole Siebels (Gouverneur), Xavier Collins (Salmon River).

-------

OUTSTANDING SPORTSMANSHIP TEAM

Watson Chodat (Franklin Academy), Michael Richards (Norwood-Norfolk), Sean Shannon (Canton), Gavin Benson (Massena), Mitchell McCarthy (OFA), Tom Peterson (Tupper Lake), Brandon Jaquith (Clifton-Fine), Skye Crocker (Potsdam), Kolby Wells (Gouverneur), Luke Chapman (Brushton-Moira), Ashton Avery-Durant (Salmon River).

-------

ATHLETES OF DISTINCTION

Brushton-Moira: James Durant; Franklin Academy: Carson Griffin, Nicholas Oddey, Dylan Perry, Tye Royal; Gouverneur: William Schroeder, Kolby Wells; Norwood-Norfolk: Owen Haas, David Scovil; OFA: Mitchel McCarthy, Connor McRoberts; Potsdam: Skye Crocker, Adam DiMarco, Nathan McFarland, Ryan Shipp, Nicholas Wallace; Salmon River: Brayden Smithey; Tupper Lake: Brandon Boudreau, Colby Boudreau.

Coach-of-the-Year: Kent Fetter of Norwood-Norfolk.

-------

GIRLS CROSS COUNTRY

ALL-NORTHERN ATHLETIC CONFERENCE

MVP - Maddie Dinneen (Norwood-Norfolk), Sharon Colbert (Norwood-Norfolk), Rachel Hewey (Norwood-Norfolk), Lauren Sweet (Norwood-Norfolk), Isabella Shatraw (Potsdam), Julia Bessette (Canton), Grace McDonough (Canton), Emily Pandel (Canton), Rikki Griffith (Gouverneur), Randi Griffith (Gouverneur), Ella Impaglia (Gouverneur), Merideth Bush (Gouverneur), Bethany Poirier (Franklin Academy), Lexi Beaulieu (OFA).

-------

OUTSTANDING SPORTSMANSHIP TEAM

Emily Pandel (Canton), Abigail Hughes (Potsdam), Adeline Chodat (Franklin Academy), Corryn Canell (Gouverneur), Rebekah Garrow (Massena), Olivia Bobbie (Brushton-Moira), Kiera Fetter (Norwood-Norfolk), Julia Oakes (Salmon River), Grace Southwick (Clifton-Fine), Raegan Fritts (Tupper Lake), Mackenzie Spicer (OFA).

-------

ATHLETES OF DISTINCTION

Brushton-Moira: Holly Barton; Samantha Crossman, Mykayla Pearsall, Bethany Poirier, Jenna Warner; Gouverneur: Corryn Canell; Norwood-Norfolk: Kiera Fetter; OFA: Elexis Beaulieu, Mackenzie Spicer; Potsdam: Jessica Blanchard, Abigail Hughes.

Coach-of-the-Year: Kent Fetter of Norwood-Norfolk.

As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Johnson Newspapers 7.1

Tags

Recommended for you